Nespokojný zákazník

Nespokojný zákazník

Dobrý deň. Dnes sa chcem podeliť o jeden príbeh , ktorého som bol svedkom. Ako zákazník som bol  nakupovať v jednom nemenovanom nákupnom stredisku. Stál som v rade, pri pokladni. Bola tam mladá dáma s dieťaťom ktorý práve platili.

Po zaplatený to dieťa začalo veľmi plakať. Nespokojný zákazník   bol ten malý chlapec ale aj mamina. Keď vidíte výraz na očiach, čo mám teraz robiť? Každý sa tam pozeral, doslova upútali pozornosť. Nikto nechápal čo sa deje, prečo tak veľmi plače. Tak som sa pýtal čo sa deje? Ten malý chlapec mohol mať asi 5 rokov, plačom povedal, že mi nedali rozprávku. Akú rozprávku? A pokladníčka povedala, že nad X eur, každý dostane nejakú rozprávku (na CD) Predavačka vysvetlila, že im to nedodali a….. Nakoniec dostal keksík a bol pokoj. Po zaplatený si zobrali nákup, ale pocit že ste dostali menej, tam zostal.

ZÁKAZNÍK OČAKÁVA NIEČO...

Ak sa na to pozriete z iného hľadiska, tak tu hovoríme o obchode, že zákazník dostal menej ako očakával. Obchod je emocionálny a nie logický. S logikou to nemá nič spoločného.

Žiaľ stále žijeme vo svete keď obchodník nasľubuje a zákazník očakáva niečo a dostane menej.

To čo sa prakticky deje, že obchodník nereaguje na maily, na správy, a to potom to zákazníka ešte viac nahnevá. Kto by sa vrátil tam kde má pocit že za svoje peniaze dostal menej? Bežnom živote to vidíte tiež, len treba trochu počúvať ľudí…. tam nechoď, musel som sa 3x vrátiť kým som dostal to čo mi nasľubovali….sú to podvodníci a nie obchodníci. Žiaľ toto je bežné.

DOBRÁ RADA

informujte zákazníka

 Ak máte nejaké okolnosti, ktoré vám bránia dodať tovar či službu, tak zavolajte a informujte zákazníka predtým ako vybuchne. Bude si to ceniť a skôr to príjme

zákazník očakáva niečo...

Kam pôjde spokojný zákazník? Kam sa vráti? Bude odporúčať vaše produkty a služby? Nezabudnite, že : Dnes žijeme on-line, dobrá správa sa šíry rýchlo ale zlá správa ešte rýchlejšie. Teším sa na spoluprácu.

Newsletter

Pridaj komentár

Close Menu