Ako predať nehnuteľnosť časť 1

Predaji je niekoľko princípov, ktoré fungujú či predávate nehnuteľnosti, jazykové kurzy alebo zubnú pastu. Dlhé roky som predával nehnuteľnosti. Odpozoroval som niekoľko dôležitých faktov o ktoré sa chcem podeliť. O tom, že normálna nie je ani jedna rodina o tom viete(nechcem byť vulgárni, myslím to v dobrom). Brat sa nerozpráva zo sestrou, krsná sa hnevá na švagra a mohol by som pokračovať. Veľkou otázkou je, že tam kde sú narušené vzťahy, ako predať alebo kúpiť nehnuteľnosť? Toto je case study( prípad ktorý sa stal).

Nič nie je nemožné

Jeden z našich známych mi zavolal, že v mieste kde bývajú, je nehnuteľnosť, ktorý by si chceli kúpiť.( starší dom). „Keď ste sa rozhodli, tak to kúpte, poradím vám dobrého notára, ten vám právne veci zabezpečí.“ „ Chceli by sme, ale táto rodina nie je celkom normálna.“ „ Ako to myslíte?“ „Na tejto ulici je prázdny dom, a chceli by sme to kúpiť  pre syna, ale majitelia sú rozhádaný. V ich rodine došlo k úmrtiu, a traja bratia zdedili nehnuteľnosť. Po ukončený dedičského procesu, sa strašne pohádali, a medzi sebou sa vôbec nerozprávajú, „ sú na nože“. „ Zaplatíme vám, len nám to vybavte.“

Obchodné predajné zručnosti

Chcete dosahovať lepšie výsledky s menším úsilím?

Dva faktory

Pri v predaji nehnuteľnosti sa musia stretnúť dva faktory. Predajca a kupca(ideálne, ktorý má peniaze). Máte kupca, ktorý chce platiť hotovosťou, je prázdna nehnuteľnosť, a sú tu ešte traja bratia. Ako by ste to riešili? Zavoláte im a stretnete sa všetci na jednom mieste, alebo sa stretnete zvlášť každým vlastníkom? Tam, kde zdravý rozum zlyhal, a nastupujú emócie, ako by ste predávali vy?

typy pri predaji

Dobrá rada pri predaji alebo kúpe nehnuteľností.

  1. Kupujúci veľmi dobre poznal troch bratov. Ak pracujete s ľuďmi v kancelárii, alebo kdekoľvek inde, sú takzvaný mienkotvorcovia. Kto sú meinkotvorcovia? Ak ste v akejkoľvek komunite ľudí, jeden bude mienkotvorca. Napríklad: Idete na obed, a jeden z vás povie, poďme na obed do reštaurácie „x“, a ten druhý povie, nie poďme do reštaurácie „y“, a ostatní povedia „ok, ideme do reštaurácie y“ . Jednoducho ho nasledujú. On je mienkotvorca. Niečo podobné funguje aj v rodine.
  2. Zistil som telefónne číslo na každého z nich. Z troch bratov, ten najstarší bol mienkotvorca, iba jeho ste museli presvedčiť o tom, že máte kupujúceho na dom a ostatný sa pridali. S každým z nich som sa stretol niekoľko krát zvlášť, a skrátim jeden dlhý príbeh. Nakoniec som predal. (čo sa tam stalo, ako som zvládal emócie ja, a čo treba urobiť, ako reagovať, vám napíšem o tom neskôr).
  3. Podpis nešiel bez problémov. Notár napísal zmluvu, každému z nich som zvlášť vysvetlil aj ja, aj notár, čo zmluva obsahuje, ako sa bude platiť, a hlavne či súhlasia. Na podpis prišli zvlášť. Zmluva zostala u notára, kým každý z nich to nepodpísal podochnem v inom čase. Tam, kde zdravý rozum zlyhal raz, neriskujte. Nemôžte ich pustiť do jednej miestnosti, pohádajú sa, nepodpíšu zmluvu a s predajom nehnuteľností ste končili.

Mohol by som ďalej rozoberať, čo všetko sa tam stalo a ako, ale nebudem. V ďalšom v blogu sa budem venovať, ako som predal nehnuteľnosť, kde sme 3x navýšili cenu, kým danú nehnuteľnosť niekto kúpil.

Ako predávajú vaši makléri? Predajú každému? Ako by zvládli horeuvedený prípad?

Close Menu