Ako predať byt drahšie?

Ako sa zlepšiť v predaji?

Asi pred 8 rokmi som absolvoval medzinárodný obchodný seminár. Boli pozvaný zahraniční obchodníci a hovorili o tom, ako sa zlepšiť v predaji v komunikácii a tiež obchodné prípady ktoré boli z praxe.(predávam a školím dlhé roky, ale aj sa vzdelávam). Ten to blog nie je len pre realitných maklérov, ale pre každého jedného obchodníka, ktorí chcú vidieť úplnú inú stránku predaja akú do teraz nevideli. Každý chce predať drahšie, či je to, byt, dom, alebo kvalitné a drahé víno, otázkou stále zostáva, ako.

Nemám rád lacné školenia

Ten to seminár bol v Brne a nebol  lacný. Dnes po odstupom čase môžem z konštatovať, že to bol jeden najlepších seminárov, aký som kedy absolvoval. Prednášal tam jeden pán z Austrálie, ktorý predal svoj hotel, tak, že 3x navýšil cenu, kým predal nehnuteľnosť. Názov mal ako predať drahšie a kde sú vaše mentálne limity.

predať drahšie

Kto si sám sebe navýši 3x cenu bytu(hotela)?

Aby som skrátil jeden dlhý príbeh, tak ten to pán z Austrálie si najal realitnú firmu, ktorá začala predávať hotel v horách, blízko lyžiarskeho strediska. Austrália je horúca krajina, mať hotel v horách je dobrá investícia. Maklér priniesol prvého klienta. Hotel bol luxusne zariadený, všetko bolo dokonalé. Skontrolovali účtovné knihy a klient to odmietol. Viete prečo? Doslova povedal, že je to lacné, niečo ste zamlčali, a ja nebudem riskovať. Mám predať drahšie, aby ma ľudia rešpektovali?

Cenu zvýšili o 25%.

Prišiel druhy klient, z konštatoval to isté, ako ten prvý. Je to veľmi lacné, niečo ste zamlčali, a ja nebudem riskovať. Cenu museli znovu zvýšiť.

Cenu nehnuteľnosti, museli zvýšiť tri krát. Na tretí pokus prišiel klient, pozrel si nehnuteľnosť, skontroloval účtovné knihy, a povedal slová na ktoré čakali. Kupujem to.

Chcete dosahovať lepšie výsledky s menším úsilím?

Obchodné predajné zručnosti

Ciele, výsledky, úspech, sebavedomie, rast, spokojnosť

Prihláste sa na školenie

Obchod-predaj sa neuskutočnil

Realitný maklér( majiteľ firmy) to nepredal, lebo sa rozhodol, že to kúpi on sám. Sám sebe si navýšil cenu 3x. Ľudia nechcú vlastniť lacné veci.

Lebo si ich nevážia. Ak čítaš môj blog, dovoľ mi, aby som sa spýtal, že tie šaty ktoré máš na sebe teraz sú najlacnejšie na svete? Tvoj telefón, auto, byt alebo dom, je najlacnejší  na trhu? Zaplatil som obrovskú cenu(pod cenou nemyslím len peniaze, ale čas, nervy, bolesti hlavy a brucha a sebaľútosť tiež), kým som to pochopil aj ja.

 

Funguje to aj na Slovensku?

V Nových Zámkoch som predal byt, v centre mesta a to tak, že som3x navýšil cenu bytu, kým to niekto kúpil. Že ako sa to stalo, si povieme na školení.

Predajcovia majú mentálne bloky pri predaji

Predajcovia sa boja predávať drahé veci. V hlave majú mentálny blog, a podľa nich daná vec,( auto, dom,…) alebo služba je drahá. Viete, čo je zaujímavé? Že ten to blok, je len v ich mysli, nikde inde. Ak ty, ako predajca máš v hlave, že daný produkt je drahý, a postavíš sa pred klienta, tak aká je šanca toho, že to predáš? Vždy budú ľudia ktorí nosia hodinky za 150eur, a vždy budú ľudia, ktorí si kupujú za 15 000 eur. Mali by ste byť hrdý na to, že predávate drahé veci.

Na mojich seminároch a školeniach trénujeme, nie len mechanické veci, ako osloviť klienta, alebo kedy uzatvárať obchodný prípad, ale aj psychológiu predaja, máme tréningy-a doslova ti odblokujeme  myseľ. Po školení budeš sebaistý a predáš jednoduchšie. Nezabudni, že klient vidí na tebe, aký predajca si a aj to kde sú tvoje rezervy.