Recept na predaj auta

recept na obchod

Tento blog bude o tom, ako chyby sa robia pri predaji auta a ako by sa nemalo predávať. Mal som dlhý deň  a na ceste domov som sa zastavil na jednom parkovisku. Poznáte to, ste na smrť unavený a potrebujete sa na chvíľu natiahnuť. Zaparkoval som auto neďaleko  od showroomu, kde predávali autá. Chcel som sa nadýchnuť čerstvého vzduchu, ale na parkovisku stáli zaparkované nové autá, motal som sa tam trochu a nakoniec som vstúpil do predajne. Nechcel som kúpiť auto, len som chcel vedieť, ako predávajú.

Predaj auta má svoj logický postup

Keď si otvoríte kuchársku knihu a chcete si navariť jedlo, tak je napísaný doporučený postup, čo ako treba urobiť, krok po kroku a tiež je napísané, že aké ingrediencie si máte kúpiť, aby nakoniec z toho vzniklo jedlo. Ak nedodržíte postup, alebo „náhodou“ niečo vynecháte, tak vznikne niečo iné len nie ten daný recept. Môžete namietať, môžete byť nahnevaný, že vás to stálo peniaze, čas a vyzeráte, ako hmmmm….,ale problém je vo vás nie v knihe. Pri  predaji áut je to detto to isté. Ak vynecháte jeden z predajných bodov, ( logických postupov) budete mať pravdu, len nie predané auto. Mimochodom čo chcete mať, predané autá, byť úspešný v tom čo robíte, alebo len chcete mať pravdu?

Chcete dosahovať lepšie výsledky s menším úsilím?

Obchodné predajné zručnosti

Ciele, výsledky, úspech, sebavedomie, rast, spokojnosť

Prihláste sa na školenie

Informovanie zákazníka o výhodách auta nie je predaj

Po vstupe do predajne sa mi venoval asi 50 ročný elegantný  predajca. Pokúsim sa napísať čo najpodrobnejšie čo sa tam stalo a ako predával.

Pozdravil sa. „ dobrý deň.“ , ja som sa pozdravil tiež „ dobrý deň“. Pozeral som na jedno rodinné auto, oslovil ma nasledovne: „pekné auto, že?“ ,ja som odpovedal, že „áno“.

„Poďte prosím ukážem vám kufor“. Pozreli sme sa na kufor a povedal:

„je to krásne rodinné auto s veľkým kufrom. Dám vám cenník a vizitku. Toto auto dnes nemám, ale zajtra keď mi zavoláte, tak vyskúšate 1,4HDI a uvidíte aké živé auto to je.“ Hneď potom ma poslal domov a ja som nechápal čo sa deje.

Po prezentácie auta ma poslal domov

Recept napredaj auta je ( z jeho pohľadu):

  1. Dobre sa obliecť
  2. Pozdraviť sa.
  3. Dať vizitku a cenník.
  4. Poslať domov, aby klient zavolal.

Čo myslíte tak to by sa malo predávať nové auto zo showroomu?

Nikoho nebudem hodnotiť, ale tak to sa to nerobí. Nebolo lepšie vypýtať si telefóne číslo na klienta  a hneď na mieste si dohodnúť termín? Prídem na vašu adresu s novým autom, aby ste si to mohli vyskúšať, alebo sa zastavíte u nás zajtra okolo 15,00? Mám vám hodinu predtým zavolať, alebo si to budete pamätať? Je milión ďalších techník, ktoré fungujú, ale teraz to nebudem rozvádzať. Na tú to tému som už napísal niekoľko blogov.

predaj auta

Čo potrebujete vedieť, aby ste predali vozidlo?

Poznáte odpovede na otázky?

Ďakujem iba sa pozerám? Môžem vám pomôcť? (Pozerať sa?) Práve ste skončili s predajom.

Kľúčová bod predaja. Dáme vám funkčný návod ako na to.

Ďalší kľúčový bod predaja. „ Z informátorov, urobíme profesionálnych predajcov, ktorí presne vedia ako na kupujúcich ktorí ovládajú všetky technické znalosti auta, ale dostanete odpovede na kupujúcich ktorí nič nevedia o autách, alebo ani nevedia čo hľadajú.

Pozriem sa ešte na internete, to isté som videl u konkurencie lacnejšie. Naozaj to bolo to isté? Je to dobré, ale: „ musím sa ešte poradiť, rozmyslím si to, musím to ešte preberať s riaditeľom, s manželkou“ Ako predať takej to skupine?

Ak vám moje otázky a blog  dávajú zmysel, prosím :

Pridaj komentár